Sıkça Sorulan Sorular
Proje hakkında sorunuz mu var?
   
   
S1. Projeye nasıl bir rumuz verilmesi isteniyor? Projenin ismini kullansam olur mu?
Rumuz en az 5 en çok 8 karakterden oluşabiliyor. Harf ve rakamların bir arada kullanılması gerekiyor. 123 gibi ardışık rakam ve Abc gibi ardışık harfler olmaması gerekiyor. Büyük küçük harf kullanımında sınırlama yer almıyor. Rumuz sistem üzerinde doğrudan kimlik bilgilerinizle ilişkilendirilecektir. Projenize verdiğiniz isim ise kimlik bilgilerinizi içermemesi kaydıyla bir sınırlamaya tabi değildir.
S2. Takım olarak öğretim üyelerinden destek alabilirmiyiz? Kayıt formu veya teslim edeceğimiz belgelerin arasında destek aldığımız öğretim görevlisinin ismi geçecek mi?
Jüride görev almayan okulunuzdaki öğretim üyelerinden bilgi-destek alabilirsiniz. Resmi belgelerde danışman ismi göstermenizi beklemiyoruz. Böyle bir belge düzenlemenize gerek yoktur.
S3. Daha önce tek başıma kayıt olmuştum. Bir arkadaşımı gruba eklemek istiyorum. Ne yapmalıyım?
Yarışma sitesinde “Teslim Noktası” menüsünden yeni bir rumuz alıp, tüm üyelerin bilgilerini yeniden girerek projenizi gönderebilirsiniz. Konuyla ilgili iletişim menüsündeki iletişim formunu doldurarak bilgilendirme maili atmanız da gerekmektedir.
S4. Şubat ayında mezun oluyorum. Yarışma açıklandığında öğrenciydim. Yarışmaya katılabilir miyim?
Bağlı olduğu üniversiteden 1.Ocak.2020 tarihinden sonra alınmış öğrenci belgesine sahip tüm adaylar yarışmaya katılabilir.
S5. Mimarlık öğrencisi olmayan yarışmaya katılabilir mi?
Proje ekiplerinde en az bir mimarlık lisans veya yüksek lisans öğrencisi olması zorunludur, diğer ekip üyesi farklı bir alanda eğitim alıyor olabilir.
S6. Başvurumuzun tamamlanması için projelerin ne zaman ve nereye gönderilmesi gerekmektedir?
Projeler web sitesindeki “Teslim Noktası” menüsüne dijital olarak yüklenecektir. Ulusal birinci aşama için 9 Mart 2020 23.59’a kadar yüklemenin tamamlanması gerekmektedir. İkinci aşama 15 Nisan 2020 23:59’a kadar yine dijital yükleme şeklinde olacaktır.
Copyright 2015 © İZOCAM www.izocam.com.tr
Web Tasarım

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.